ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11654447
*
nr 1165 4447
Spegel
1920-tal, 142x49
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:32:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 09:10:04
1
500 kr
23/2 20:01:53
2
1.200 kr
26/2 16:36:17
1
1.100 kr
26/2 16:36:17
2
1.200 kr (Budbetjänt)
26/2 16:36:28
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1165 4447
Spegel
1920-tal, 142x49
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 09:10:04 | 1 | 500 kr |
23/2 20:01:53 | 2 | 1.200 kr |
26/2 16:36:17 | 1 | 1.100 kr |
26/2 16:36:17 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
26/2 16:36:28 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27